Bambu Lab
Bambu Lab AMS aktive Extrusionsradbaugruppe
Item number 300372
EUR 18.45
*
Content
1 piece
Delivery in approx. 2 weeks
* Excl. VAT excl. Shipping
The AMS Active Extrusion Wheel Assembly is a friction wheel assembly for actively driving the filament forward.
In the Box
- AMS Active Extrusion Wheel Assembly
Compatibility
Works with Bambu Lab AMS
| Materials | Plastic, Metal | Packaging Size | 60*60*30 mm |
| Color | Black, Silver | Packaging Weight | 10 g |
| Technical characteristic | Value |
|---|---|
| Item ID | 692 |
| Condition | New |
| Age rating | 3 and older |
| Variation ID | SA001-W1 |
| Model | 300372 |
| Manufacturer | Bambu Lab |
| Manufacturing country | China |
| Content | 1 piece |
| Weight | 30 g |
| Net weight | 10 g |
| Dimensions | 60×60×30mm |
| Customs tariff number | 84859000 |
Item reviews
()
5
4
3
2
1
Loading reviews...
Do you really want to delete?
Delete review
Diese Produkte könnten ebenfalls interessant für Sie sein!
Bambu Lab Silikonsocke für Hotend A1 Serie
€7.35 *
3 piece | €2.45 / piece
* Excl. VAT
excl.
Shipping