Bambu Lab
Bambu Lab Durchflussblocker H2D
Item number 300671
EUR 13.66
*
Content
1 piece
Unit price
€13.66 / piece
Delivery upon request
* Excl. VAT excl. Shipping
The Flow Blocker is located beneath the nozzle and is used to block the nozzle in a non-operating state to prevent filament leakage.
In the Box
- Flow Blocker*3
- MG2.5-8 Screw*3
Compatibility
H2D and H2D Laser
| Materials | Plastic, Metal, Silicone | Packaging Size | 60*60*30 mm |
| Color | Black | Packaging Weight | 0.021 kg |
| Technical characteristic | Value |
|---|---|
| Item ID | 1196 |
| Condition | New |
| Age rating | 3 and older |
| Variation ID | FAC125 |
| Model | 300671 |
| Manufacturer | Bambu Lab |
| Manufacturing country | China |
| Content | 1 piece |
| Weight | 30 g |
| Net weight | 21 g |
| Dimensions | 60×60×30mm |
| Customs tariff number | 84859000 |
Item reviews
()
5
4
3
2
1
Loading reviews...
Do you really want to delete?
Delete review
Diese Produkte könnten ebenfalls interessant für Sie sein!
Special offer
Bambu Lab Hotend mit Düse gehärteter Stahl 0.8mm H2D, Nozzle diameter : 0.8mm
€23.28 *
* Excl. VAT
excl.
Shipping
Special offer
Bambu Lab Hotend mit Düse gehärteter Stahl 0.4mm H2D, Nozzle diameter : 0.4mm
€23.28 *
* Excl. VAT
excl.
Shipping
Special offer
Bambu Lab Hotend mit Düse gehärteter Stahl 0.6mm H2D, Nozzle diameter : 0.6mm
€23.28 *
* Excl. VAT
excl.
Shipping